Vodozádržné projekty v mestách slúžia predovšetkým na zber vody zo striech, parkovísk a iných nepriepustných plôch. Voda steká priamo do prírodného podložia zeme a tým nedochádza k zbytočnému vysušovaniu a odvodňovaniu prostredia. Takéto klimatické projekty nielen skrášlia okolité miesta, ale zároveň pomôžu životnému prostrediu zlepšiť mikroklímu mestského ovzdušia.
Krajina nám čoraz viac vysychá a obdobie klimatických zmien spôsobuje prudké výkyvy teplôt s dlhotrvajúcimi obdobiami sucha, striedajúcimi sa s nečakanými búrkami a záplavami. Aby sme dokázali predísť zhoršeniu situácie, je potrebné dažďovú vodu udržať v prírodnom prostredí namiesto toho, aby odtekala do kanalizácie. Aby sme dokázali, čo najefektívnejšie pracovať s dažďovou vodou, už niekoľko rokov uskutočňujeme rôznorodú tvorbu vodozádržných opatrení.

V rokoch 2019 a 2020 sme vytvorili viaceré projekty dažďových záhrad v Košiciach ale aj v jeho okolí na miestach ako:
- Športový areál Alejová, Košice
- Gymnázium Alejová, Košice
- Stredná odborná škola Ostrovského, Košice
- Stredná odborná škola Automobilová, Košice
- Stredná odborná škola Gemerská, Košice
- Gymnázium Šrobárová, Košice
- Internát Považská, Košice
- Obchodná akadémia Polárna, Košice
- Škola v prírode, Kysak
- 2x Kecerovce
- Tufalová pivnica Malá Tŕňa
- Čerhov
- Školská Michalovce
Rovnako tak sa nám podarilo vybudovať aj niekoľko jazierok v oblastiach:
- Základná škola Gemerská, Košice
- Bývalá základná škola Veľká Tŕňa
- Malá Tŕňa
A dokonca sme dokázali úspešne vytvoriť aj svejl v Košiciach v mestskej časti Ťahanovce.
Spoločnými silami sme tak vybudovali prírodné mechanizmy, ktoré zachytávajú viac ako 1 000 000 vody ročne a chránia životné prostredie. V tejto podpornej činnosti pokračujeme aj naďalej a už teraz sa tešíme na ďalšie nové pozitívne výsledky našej práce pri zriaďovaní nových vodozádržných projektov. V prípade akýchkoľvek informácií či túžby vytvoriť vodozádržný plán vo vašom okolí nás neváhajte kontaktovať.